Dlaczego warto założyć własną firmę?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej niesie ze sobą wiele korzyści, o których warto pamiętać, kiedy przed założeniem firmy powstrzymują nas obawy.

Najistotniejszą z jasnych stron prywatnej działalności jest swoboda decydowania o sobie. Nikt nie dyktuje Ci w tej sytuacji warunków pracy, sam ustalasz harmonogram pracy, urlop. Sam jesteś odpowiedzialny za realizację zadań i nikt nie rozlicza Cię z przeprowadzonych godzin. 

Elastyczność to kolejna z zalet prowadzenia własnej działalności. Możesz w prosty sposób dostosować czy całkowicie zmienić profil działania, dopasowując go do aktualnych potrzeb rynku. To popyt na Twoje usługi zweryfikuje Twoje pomysły – jeśli będą dobre, a Klienci zadowoleni odniesiesz sukces, jeśli nie zawsze możesz coś zmienić. 

Możliwość realizowania pasji – prowadząc firmę, możesz robić to, co naprawdę lubisz, bez konieczności wykonania poleceń płynących z góry niekoniecznie zgodnych z Twoimi potrzebami czy umiejętnościami. 

Koszty prowadzenia firmy możesz odliczyć od podatku, a na początku działalności możesz liczyć na preferencyjne opłaty – np. niższy ZUS, nisko opodatkowane kredyty. To dobry czas, aby nabrać doświadczenia i przekonać się, co i jak chcesz robić. 

Dlaczego warto założyć własną firmę?
Przewiń do góry