Jakie dokumenty są niezbędne przez założeniem spółki z o.o.?

Aby móc przystąpić do procedury rejestracji spółki, należy skompletować wymagane dokumenty oraz danych formalnych. Chcąc zarejestrować spółkę poprzez portal S24, należy ze wspólnikami omówić wiele poniżej wymienionych kwestii, aby cały poszedł sprawnie i bezproblemowo.

Zatem, do założenia spółki z o.o. wspólnicy powinni mieć przygotowane dane osobowe, a więc imię, drugie imię, nazwisko, adres oraz numer PESEL. W sytuacji, kiedy jednym z wspólników, będzie jednoosobowa działalność, bądź spółka, należy przygotować dokładną nazwę firmy, jej adres, a także numery NIP i KRS.

Do założenia niezbędny jest również kapitał zakładowy o wartości minimum 5 000 zł z tym, że może to być wyższa suma. Dlatego również ta kwestia powinna być ustalona między wspólnikami.

Następną kwestią jest zakres działalności danej spółki, a więc kody PKD, a więc kwalifikowanie zakładanej firmy pod branżę, w której będzie działać. W umowie spółki może znaleźć się aż 10 różnych kodów PKD, co oznacza, iż firma może posiadać bardzo szeroki wachlarz usług.

Każdorazowo spółka musi posiadać swój zarząd, w skład którego wejść musi co najmniej jeden członek. Zarząd może składać się z jednego, dwóch, bądź wszystkich wspólników. Jednak bardzo ważnym zadaniem jest określenie zadań, które będą przypisane do każdego z nich.

Już na ostatniej prostej, a więc po podpisaniu sporządzonej umowy przez wspólników, dana umowa automatycznie trafia do Sądu Rejestrowego, aby tam mogła zostać rozpatrzona.

W razie pytań, bądź wątpliwości odnośnie dokumentacji niezbędnej do założenia firmy, zachęcamy do kontaktu z naszym konsultantem!

Jakie dokumenty są niezbędne przez założeniem spółki z o.o.?
Przewiń na górę