Rejestracja spółek

Rejestracja_spółek

Zastanawiasz się jak założyć własną spółkę z ograniczoną działalnością? W Polsce co kwartał powstaje około 10 000 spółek z.o.o.. Jeśli nie wiesz jak zarejestrować działalność- koniecznie zapoznaj się z poniższym wpisem, który przybliży Ci temat i rozwieje wszelkie wątpliwości.

W pierwszej kolejności ważne jest zapoznanie się z przepisami i aktami prawnymi. Nieznajomość przepisów nie zwalnia Cię z odpowiedzialności, dlatego wiedza ta jest niezbędna nie tylko, gdy będziesz założycielem czy wspólnikiem, ale również w przypadku objęcia funkcji członka zarządu. Im więcej będziesz posiadał informacji, tym bardziej będziesz niezależny i odpowiedzialnie poprowadzisz firmę podejmując korzystne decyzje.

Kolejnym krokiem jest decyzja o doborze wspólnika, co przesądzi o tym, czy jednostka gospodarcza będzie jednoosobową działalnością czy też nie. Korzyści z posiadania partnera biznesowego z perspektywy czasu to rozwój firmy i rozłożenie kosztów. Wybór odpowiedniej osoby jest kluczowy i należy to szczegółowo rozważyć.

Obecnie istnieją dwie możliwości rejestracji spółki – tradycyjna oraz internetowa.

Rejestracja spółki

  • Umowa spółki jest istotnym elementem do budowania bezpiecznego biznesu.
  • Opcja ta wiąże się z wyższymi kosztami oraz dłuższym czasem oczekiwania- KRS ma 30 dni na dokonanie rejestru spisu przedsiębiorstwa od dnia złożenia wniosku.

Z kolei plusami S24 są:

  • ekspresowy czas założenia- proces odbywa się w ciągu 24h,
  • zmniejszenie kosztów z uwagi na brak udziału notariusza,
  • wszystkie formalności można załatwić bez wychodzenia z domu.

 

Ustalenie kapitału zakładowego, przy czym na chwilę obecną minimalny wkład to 5 tysięcy złotych, a wartość nominalna musi być wyższa niż 50 złotych. Im wyższy kapitał, tym wiarygodniejsza staje się firma w oczach kontrahenta. Warto dodać, iż jest on nienaruszalny i stały.

Podczas rejestracji spółki dobrze jest mieć plan oraz zapisy umów zabezpieczających firmę. Szereg dokumentów, które należy złożyć do KRS to między innymi umowa spółki, oświadczenie członków zarządu, lista wspólników lub dane jednego wspólnika, dane adresowe członków zarządu, oświadczenie, potwierdzenie uregulowania opłat. Po ich złożeniu należy oczekiwać na numer NIP i REGON.

 

 

 

 

Rejestracja spółek
Przewiń do góry
SZYBKI KONTAKT

Przedstawimy ofertę założenia spółki w 24h!

    Szybki kontakt