Rejestracja spółki online przez obcokrajowca

Elektroniczna rejestracja spółki stanowi korzystną alternatywę dla tradycyjnej metody. Ze względu na swoją prostotę oraz minimum formalności, jakie za sobą niesie, cieszy się zainteresowaniem nie tylko polaków. Czy jednak uda się zarejestrować podmiot KRS bez posiadania numeru PESEL?

Na pierwszym etapie, jakim jest zakładanie konta w systemie ministerialnym należy podać numer PESEL ale tylko jeśli jest się zobowiązanym do jego posiadania, co oznacza że obcokrajowcy mogą pominąć to okienko w formularzu i przejść dalej.
Dalej należy uzupełnić odpowiednimi danymi wzorzec umowy. I podobniej jak w przypadku zakładanie konta, nie ma konieczności podania numeru PESEL. Ustawodawca przewiduje możliwość wpisania tej rubryce numeru paszportu ze wskazaniem państwa, które go wystawiło.

Ostatnim etapem jest podpisanie wniosków do KRS, do którego potrzebny jest profil ePUAP lub podpis elektroniczny. O ile do założenia profilu zaufanego ePUAP konieczne jest posiadanie numeru PESEL o tyle przy wyrabianiu kwalifikowanego podpisu elektronicznego, nie jest on potrzebny.

Rejestracja spółki online przez obcokrajowca
Przewiń do góry
SZYBKI KONTAKT

Przedstawimy ofertę założenia spółki w 24h!

    Szybki kontakt