Rejestracja spółki z aktem notarialnym

Elektroniczna rejestracja spółki w systemie s24 przewiduje generowanie umowy zakładanego podmiotu na podstawie formularza online. Nie wymaga żadnej wiedzy merytorycznej z zakresu przygotowywania podobnych dokumentów, ani przygotowań. Wystarczy wpisać odpowiednie dane (m.in. dane wspólników, adres i siedziba, przedmiot działalności) w formularzu i wykonywać kolejne kroki, które sugeruje system, aby w kilkanaście minut sporządzić umowę spółki.

Sporządzanie umowy spółki na bazie gotowego wzorca to proste rozwiązanie, wiąże się jednak z pewnymi ograniczeniami. Uniemożliwia dodanie własnych zapisów do treści dokumentu i spersonalizowanie jego treści w celu dopasowania do potrzeb rejestrowanego podmiotu. Jest to idealna opcja dla tych, którzy nie przewidują niestandardowych rozwiązań dotyczących funkcjonowania i zarządzania firmą. Przyszłym właściciele firm, którzy chcą dostosować treść umowy już na etapie zakładania spółki, pozostaje sporządzenie jej w formie aktu notarialnego. Rozwiązanie to wiąże się z koniecznością opracowania treści dokumentu od podstaw oraz zorganizowanie spotkania w kancelarii notarialnej w celu zawarcia umowy.

Wcześniej rejestracja spółki z aktem notarialnym wiązała się z koniecznością wypełnienia papierowych wniosków o wpis i przesłanie ich pocztą wraz z aktem lub złożeniem dokumentów w biurze podawczym odpowiedniego sądu rejestrowego. Po 1 lipca nie ma jednak możliwości założenia spółki w oparciu o papierowe wnioski – możliwa jest wyłącznie elektroniczna rejestracja spółki. Aby ją przeprowadzić konieczne jest skorzystanie z portalu PRS, w którym wypełnia się e-wnioski. Akt nie może jednak stanowić załącznika do wniosków. Konieczne jest podanie numeru, jaki został mu nadany przez Centralne Repozytorium Elektronicznych Wypisów Aktów Notarialnych.

Zainteresowanych rejestracją spółki z aktem notarialnym zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Rejestracja spółki z aktem notarialnym
Przewiń do góry
SZYBKI KONTAKT

Przedstawimy ofertę założenia spółki w 24h!

    Szybki kontakt