Wynagrodzenie dla wspólnika spółki z o.o.

W jaki sposób wypłacić wynagrodzenie dla wspólnika w spółce z o.o.? Co zrobić, aby uniknąć podwójnego opodatkowania?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością charakteryzuje się tym, że posiada odrębną osobowość prawną. Istotnie należy tutaj zaznaczyć, że spółka osiągając dochód, zobowiązana jest do odprowadzenia podatku, a następnie podatek uiszczają wspólnicy, chcąc wypłacić pieniądze ze spółki.

Jak korzystnie wypłacić wynagrodzenie w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością?

Jednym z dostępnych rozwiązań jest wypłata wynagrodzenia wspólnika z tytułu powołania do pełnienia funkcji członka zarządu za wynagrodzeniem. Ta forma pełnienia funkcji członka zarządu spółki powinna zostać poprzedzona odpowiednią uchwałą zgromadzenia wspólników. Wynagrodzenie może być wypłacane co miesiąc lub w formie jednorazowej premii na koniec roku. Warto zaznaczyć, że wypłata wynagrodzenia wspólnika z tytułu powołania do pełnienia funkcji członka zarządu nie jest uzależniona od wypracowanego przez spółkę zysku.

Ta forma wypłaty wynagrodzenia:
– stanowi koszt dla spółki
– zobowiązuje członka zarządu do opłacenia podatku w wysokości 17 procent

Podsumowując, jeżeli wspólnicy spółki chcą uniknąć podwójnego opodatkowania muszą wypłacać pieniądze w sposób umożliwiający zaliczenie tej wypłaty do kosztów podatkowych (wypłata wynagrodzenia dla członka zarządu na podstawie powołania, umowa o pracę, zlecenie czy o dzieło).

Wynagrodzenie dla wspólnika spółki z o.o.
Przewiń do góry
SZYBKI KONTAKT

Przedstawimy ofertę założenia spółki w 24h!

    Szybki kontakt