Zakładanie spółki jak długo trwa?

Procedura rejestracji spółki obliguje do dokonania kilku ważnych decyzji, które będą mieć wpływ na proces rejestracji oraz późniejsze prowadzenie biznesu.

Jak założyć spółkę w krótkim czasie?

Istotnie należy zaznaczyć, że czas założenia spółki uzależniony jest od wybranego sposobu rejestracji podmiotu. Obecnie firmę w formie spółki można otworzyć wyłącznie przez Internet. Jaki system do rejestracji wybrać?

Głównym celem udostępnienia platform do rejestracji spółki jest ograniczenie formalności do minimum oraz usprawnienie procedury zakładania firmy w Polsce. Osoby planujące założyć biznes mają do wyboru:

  • System S24
  • Portal Rejestrów Sądowych

Osobom, którym zależy na szybkim i sprawnym przeprowadzeniu procedury rejestracji firmy zalecamy skorzystać z S24.

 

System do rejestracji spółki – który wybrać?

  • System S24 pozwala skorzystać z gotowego wzorca umowy bez możliwości modyfikowania zapisów. To właściwe rozwiązanie dla osób, którym zależy na czasie i nie chcą wprowadzać indywidualnych zapisów w umowie spółki z o.o.
  • System PRS to właściwe rozwiązanie dla tych, którzy chcą założyć spółkę z o.o. wraz z opracowaniem zapisów umowy spółki z pomocą notariusza.

 

Jak długo trwa rejestracja spółki z o.o.?

Procedura rejestracji spółki uzależniona jest od poprawności złożonych wniosków oraz szybkości pracy sądów rejestrowych.

 

Założenie spółki przez Internet wymagania:

  • Dokonanie opłat przez Internet
  • Posiadanie profilu zaufanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego w celu potwierdzenia tożsamości na składanych dokumentach elektronicznych
Zakładanie spółki jak długo trwa?
Przewiń na górę